58 311 users are already learning a foreign language on Edustation.

Register today and get a bonus of 10 coins.

If you want to know more about our website - click here

Not yet

OR

No account yet?
Edustation's blog > Jak szybko nauczyć się angielskiego

Jak szybko nauczyć się angielskiego

Added by Tomasz H. 11 February 2014 in category: English, General tips, Learning tips

Chcesz uczyć się angielskiego szybciej? Otaczaj się nim, zanurz się w język i pochłaniaj go. Twórz jak najwięcej sytuacji, aby mieć kontakt z językiem angielskim.

Dziś zaprezentuję ci kilka prostych i zabawnych pomysłów na walkę z problemem (lub chęcią, która cię owładnęła) - jak szybko nauczyć się angielskiego.

 

Oglądaj  wideo, telewizję, filmy i seriale

Jest to świetny sposób, aby poprawić swój język - w ten sposób  uzupełniasz  swoje słownictwo i jednocześnie zaczynasz rozumieć więcej. A jeśli czegoś nie rozumiesz - nie przejmuj się! Spróbuj wychwycić kontekst i w ten sposób dojść do znaczenia. Nie skupiaj się na gramatyce lub pojedynczych słowach. Ważne są całe zwroty, to je próbuj zrozumieć.

Słuchaj i śpiewaj [zobacz więcej: Jak muzyka pomaga w nauce języka]

Oglądaj teledyski z napisami, próbuj zrozumieć słowa. Usiądź i przetłumacz słowa, których nie rozumiesz. Zacznij śpiewać w języku angielskim. Nie wstydź się - śpiewaj znane piosenki lub wymyśl swój tekst po angielsku do muzyki, którą lubisz.

Słuchaj radia

Znalezienie stacji radiowej w języku angielskim nie jest problemem (internet, smartfon, etc.). Słuchanie radia poprawi twoje słownictwo i rozumienie języka w takich dziedzinach jak polityka, wiadomości, sport, nauka czy rozrywka.

Twój idol

Masz idola, który mówi po angielsku? Świetnie! Oglądaj i słuchaj wywiadów, czytaj o nim różne teksty w języku angielskim. Znajdź ludzi, dla których ta osoba również jest idolem - społeczność, gdzie można wymieniać się opiniami, rozmawiać w języku angielskim.

Facebook, Twitter, Google+

Social media jest doskonałym miejscem na rozmowy. Angażuj się w dyskusje w języku angielskim. To nie problem znaleźć grupę na Facebooku, gdzie można porozmawiać w języku angielskim. Są również grupy, gdzie możesz umówić się z kimś do kawiarni lub pubu na rozmowę w języku obcym.

Popełniaj błędy!

Popełniaj błędy, nie bój się! Każdy z nas popełnia błędy. Ludzie wiedzą, że język angielski jest dla ciebie językiem obcym. Przestać myśleć "Co jeśli ...?". Chcesz poprawić swój angielski? Nie bój się błędów i bądź aktywny!

Przestań myśleć negatywnie

"Nigdy nie nauczę się angielskiego", "Nic mi się nie udaje, ciągle robię błędy", „Nigdy nie wiem, co powiedzieć". Posłuchaj: przestań myśleć negatywnie. Takie gadanie zakrawa o  marudzenie ;) Chcesz, aby inni postrzegali Cię jako marudę? Nie można myśleć negatywnie. Negatywne myślenie sprawia, że negatywne rzeczy zaczynają się dziać. Czas na pozytywne myślenie! :) "Język angielski jest trudny, ale postaram się go szybko opanować", "Krok po kroku i będę coraz lepszy w mowie i piśmie", "Nie wiem jak to powiedzieć, ale spróbuję użyć innych słów" .

Nie tłumacz wszystkiego na język polski

Jeśli usłyszysz coś w języku angielskim, to nie tłumacz tego w swojej głowie. To spowalnia proces uczenia się. Koncentruj się na kontekście oraz słowach, które znasz. To pomoże dojść ci do znaczenia słów lub fraz, których nie rozumiesz.

Nigdy nie mów "Nie mówię po angielsku"

Boisz się powiedzieć czegoś po angielsku? Nie wiesz jakich użyć słów? Nigdy nie stosuj zwrotu "I don't speak English". Zawsze próbuj, nawet jeśli Ci nie wychodzi. Użyj zwrotu "Could you repeat, please?", "Could you speak a little slower?", "What does ______ mean?" lub powtórz usłyszaną frazę, poproś o więcej informacji i spróbuj ponownie zrozumieć kontekst.

Masz jakieś przemyślenia, pytania, sugestie? Są jakieś niejasności, wkradł się błąd albo z czymś się nie zgadzasz? Zostaw komentarz ;-)

Comments: (0)

No comments yet

You need to be logged in to comment
Mobile Analytics