Już 58 028 użytkowników uczy się języków obcych z Edustation.

Możesz zarejestrować się już dziś i odebrać bonus w postaci 10 monet.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o naszym portalu - kliknij tutaj

Jeszcze nie teraz

lub

Nie masz konta?
Blog > Jak muzyka pomaga w nauce języka

Jak muzyka pomaga w nauce języka

Dodane przez Tomasz H. 13 stycznia 2014 w kategorii: Porady językowe, Porady ogólne

Czy wiesz, że muzyka ma pozytywny wpływ na Twój mózg? Pomijając fakt, że jest świetną rozrywką i dostarcza dużo przyjemności, to pomaga również w nauce języka obcego. Jak? To proste - muzyka wspomaga proces przetwarzania nowych informacji szybciej i lepiej. Spójrz dlaczego muzyka jest tak dobrym narzędziem do nauki języka obcego;)

Wymowa

Twój akcent w obcym języku jest prawdopodobnie lepszy, kiedy śpiewasz. Nie wygląda to już tak dobrze, kiedy mówisz? Wszystko dlatego, że rytm muzyki ułatwia wymowę. Kiedy śpiewasz, artykułujesz słowa poprawnie i w ten sposób poprawiasz swoją wymowę. Sprawdź i ćwicz, to działa!

Pamięć

Jestem przekonany, że w tej chwili jesteś w stanie zaśpiewać parę refrenów piosenek, które Ci utkwiły w głowie. Mam rację? Wiedziałem;) Dlaczego tak się dzieje? Muzyka świetnie stymuluje pamięć. Możesz to robić na dwa sposoby - słuchać piosenek w języku, którego właśnie się uczysz lub układać tekst używając własnego słownictwa do piosenek, których melodia wpada Ci w ucho. Skuteczna metoda;)

Słownictwo

Słuchanie piosenek wzbogaca słownictwo. I co więcej, z muzyką słówka zapamiętasz szybciej! Nowe słowa, nowe frazy, kombinacje słów. To wszystko jest w piosenkach!

Zrozumienie

Zrozumienie, co inni mówią w języku obcym nie zawsze jest proste. Różne akcenty, prędkość mówienia, głośność, intonacja, akcentowanie wyrazów. Wiem, to nie jest proste, ale jeśli będziesz słuchać piosenek w języku, którego się uczysz to szybko polepszysz zrozumienie przez tzw "osłuchanie się".

Zabawa

A poza tym - muzyka to świetna zabawa! Możesz ją zabrać wszędzie, słuchać i zwracać uwagę na słowa. Ciesz się śpiewem i jednocześnie poprawiaj swój język (no i nastrój!)

Jeśli spodbał Ci się wpis, nie zapomnij podzielić się na Facebooku, G+ lub ćwierknąć!;)

Powiązane tagi:

Komentarze: (0)

Brak komentarzy.

Aby komentować, musisz być zalogowany.
Mobile Analytics