58 320 users are already learning a foreign language on Edustation.

Register today and get a bonus of 10 coins.

If you want to know more about our website - click here

Not yet

OR

No account yet?
Edustation's blog > Jak muzyka pomaga w nauce języka

Jak muzyka pomaga w nauce języka

Added by Tomasz H. 13 January 2014 in category: General tips, Learning tips

Czy wiesz, że muzyka ma pozytywny wpływ na Twój mózg? Pomijając fakt, że jest świetną rozrywką i dostarcza dużo przyjemności, to pomaga również w nauce języka obcego. Jak? To proste - muzyka wspomaga proces przetwarzania nowych informacji szybciej i lepiej. Spójrz dlaczego muzyka jest tak dobrym narzędziem do nauki języka obcego;)

Wymowa

Twój akcent w obcym języku jest prawdopodobnie lepszy, kiedy śpiewasz. Nie wygląda to już tak dobrze, kiedy mówisz? Wszystko dlatego, że rytm muzyki ułatwia wymowę. Kiedy śpiewasz, artykułujesz słowa poprawnie i w ten sposób poprawiasz swoją wymowę. Sprawdź i ćwicz, to działa!

Pamięć

Jestem przekonany, że w tej chwili jesteś w stanie zaśpiewać parę refrenów piosenek, które Ci utkwiły w głowie. Mam rację? Wiedziałem;) Dlaczego tak się dzieje? Muzyka świetnie stymuluje pamięć. Możesz to robić na dwa sposoby - słuchać piosenek w języku, którego właśnie się uczysz lub układać tekst używając własnego słownictwa do piosenek, których melodia wpada Ci w ucho. Skuteczna metoda;)

Słownictwo

Słuchanie piosenek wzbogaca słownictwo. I co więcej, z muzyką słówka zapamiętasz szybciej! Nowe słowa, nowe frazy, kombinacje słów. To wszystko jest w piosenkach!

Zrozumienie

Zrozumienie, co inni mówią w języku obcym nie zawsze jest proste. Różne akcenty, prędkość mówienia, głośność, intonacja, akcentowanie wyrazów. Wiem, to nie jest proste, ale jeśli będziesz słuchać piosenek w języku, którego się uczysz to szybko polepszysz zrozumienie przez tzw "osłuchanie się".

Zabawa

A poza tym - muzyka to świetna zabawa! Możesz ją zabrać wszędzie, słuchać i zwracać uwagę na słowa. Ciesz się śpiewem i jednocześnie poprawiaj swój język (no i nastrój!)

Jeśli spodbał Ci się wpis, nie zapomnij podzielić się na Facebooku, G+ lub ćwierknąć!;)

Related tags:

Comments: (0)

No comments yet

You need to be logged in to comment
Mobile Analytics