58 320 users are already learning a foreign language on Edustation.

Register today and get a bonus of 10 coins.

If you want to know more about our website - click here

Not yet

OR

No account yet?
Edustation's blog > Stres - największy wróg studenta

Stres - największy wróg studenta

Added by Wpis gościnny 22 October 2014 in category: General tips

Kiedy w studenckim życiu przychodzi moment, w którym musimy stawić czoła pewnym trudnym sytuacjom, takim jak egzaminy, różnego rodzaju projekty czy prezentacje, często pojawia się stres. Dużo mówi się o tym, że trzeba być przygotowanym, wypoczętym i najlepiej emanować radością i miłością do całego świata, a zniknie. Co jednak, gdy nie? Jak wówczas w kilka sekund możemy sobie pomóc?

  • Skup się na oddechu. Weź głęboki wdech i zatrzymaj go przez 3 sekundy. Następnie zrób szybki wydech. Powtórz ćwiczenie jeszcze dwa razy.  Zauważysz, że oddychasz spokojniej i tak też się czujesz.
  • Uwolnij napięcie. Napnij najbardziej jak tylko możesz wszystkie mięśnie twojego ciała. Następnie weź głęboki wdech i zatrzymaj przez 5 sekund. Oddychaj spokojnie, jednocześnie rozluźniając mięśnie i poczuj jak stres znika.
  • Odwiedź swoją Świątynię Spokoju. Zamknij na chwilę oczy i w swojej wyobraźni przenieś się do miejsca, które kojarzy ci się z relaksem, spokojem i wyciszeniem. Oddychaj powoli. Powtarzaj ćwiczenie za każdym razem, gdy poczujesz taką potrzebę.
  • Uśmiechnij się. Gdy się uśmiechasz, twój organizm uwalnia endorfiny. Ich obecność  wyklucza współistnienie stresu. Uśmiechnij się do siebie lub kolegi obok, pomożesz sobie i jemu, gdyż odwzajemniony uśmiech potęguje swoje działanie.

Korzystając z tych krótkich technik wprawisz się w lepszy nastrój i z łatwością napiszesz wszystko co wiesz. By jednak wiedzieć odpowiednie rzeczy, musisz wcześniej mieć dobre notatki, z których skutecznie będziesz mógł się nauczyć całego materiału. Na notatek.pl znajdziesz wiedzę, której ci potrzeba. Są tu notatki z uczelni z całej Polski: Uniwersytetu Jagiellońskiego, SGH czy Uniwersytetu Ekonomiczego we Wrocławiu. Student każdego kierunku znajdzie coś dla siebie. Odwiedź notatek.pl i uczyń naukę efektywniejszą.

Comments: (0)

No comments yet

You need to be logged in to comment
Mobile Analytics